«عایشه کولین»، نویسنده مطرح ترکیه در ایران از ادبیات ترکیه می‌گوید

 

 

کانون فرهنگی هنری خنیا _ عایشه کولین، نویسنده کتاب «وداع» به ایران آمده که با انگیزه تبادل فرهنگی از نویسندگان و شاعران ترکیه دعوت می‌کند تا از ایران دیدار کنند و با ابعاد فرهنگی و ادبی کشورمان آشنا شوند.

 

بر اساس خبر رسیده ، نویسنده کتاب «وداع» که چند روزی است به ایران سفر کرده در نشستی از ادبیات و نویسندگان ترک سخن می‌گوید.

این نویسنده به دعوت مجموعه فرهنگی «کوله‌بار سفر» به ایران آمده که با انگیزه تبادل فرهنگی از نویسندگان و شاعران ترکیه دعوت می‌کند تا از ایران دیدار کنند و با ابعاد فرهنگی و ادبی کشورمان آشنا شوند. این مجموعه متقابلا فرصتی ایجاد خواهد کرد تا شاعران و نویسندگان ایرانی نیز در همایش‌هایی در کشور ترکیه برای معرفی ادبیات ایران‌ شرکت کنند.

بنا بر اعلام، مدیرعامل این مجموعه سعید فکری، مدیر پروژه نسرین خادمی و دبیر اجرایی مارال دوستی است که با همکاری نویسنده ایرانی‌تبار شاهزاده ایگوال خالق اثر «آژیر قرمز در تهران» این برنامه را ترتیب داده‌اند.

نشست خبری و سخنرانی «عایشه کولین» روز یکشنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۲ در مجموعه کورش برگزار می‌شود.

«عایشه کولین» نویسنده کتاب «وداع» که چند روزی است به ایران سفر کرده، در نشست مطبوعاتی از ادبیات و نویسندگان ترک سخن می‌گوید.

 «عایشه کولین» به دعوت مجموعه  فرهنگی «کوله‌بار سفر» با انگیزه تبادل فرهنگی و با هدف آشنایی با ایران و تبادلات فرهنگی  به ایران سفر کرده است و قرار است بزودی  گروهی از نویسندگان و شاعران ایرانی نیز به ترکیه سفر کنند.